Notulen Algemene Ledenvergadering 18 april 2016
- karpersforellen
- 24 apr 2016
- 9 minuten om te lezen
Bijgewerkt op: 27 nov 2024

VERSLAG VAN DE ALGEMENE LEDENVERGADERING gehouden op maandag 18 april 2016.
Aanwezig namens het bestuur: Louis Eggen (voorzitter), Astrid Burghout (secretaris en notulering), Eveline van Enk (penningmeester), Hans Nijhuis en AndrƩ Mom (technische commissie).
Er zijn bijna 50 leden aanwezig.
1) Opening en mededelingen.
De voorzitter opent de vergadering en heet iedereen van harte welkom. We zijn als bestuur verheugd dat er zoveel leden zijn gekomen. Dit geeft wel aan dat er toch nog altijd behoefte is aan het voortbestaan van onze Vereniging van Eigenaren.
De voorzitter stelt eerst de bestuursleden voor.
Voor nieuwe leden nog even een korte samenvatting van de geschiedenis van de vereniging.
De vereniging is in 1986 opgericht. In de eerste jaren is er met name veel met de bouwer āWilmaā en de gemeente Leiden geregeld door het toenmalige bestuur van de vereniging. Bij de Algemene Jaarvergadering in 2003, dreigde er opheffing van de vereniging. Er zijn toen 6 leden opgestaan, die toch de vereniging in stand wilden houden.
Op dit moment liggen de belangen vooral bij het contact met de gemeente Leiden en het delen van kennis over onderhoud van de huizen en voor de directe woonomgeving.
Een aantal zaken waar we in het verleden en heden ons mee bezig houden zijn: het geven van commentaar op het bestemmingsplan Merenwijk, het meepraten over de milieuvergunning van Dekker, het schoonmaak van de sloten, het terugdraaien van het opschuiven van de Zijlpont, de slechte onderhoudskwaliteit van de bestrating, de verlichting en we hebben onze stem laten horen over de mogelijke jachthaven die gepland werd in de Broek- en Simontjes polder.
Het is gebleken dat het niet meer nodig is om elk jaar een vergadering te beleggen. Mochten er belangrijke zaken spelen, zoals in het verleden de dreigende aanleg van een jachthaven, kunnen we altijd alsnog eerder bij elkaar komen. Vandaar nu eens in de twee jaar.
2) Vaststellen agenda.
De voorlopige agenda wordt conform vastgesteld. Er zijn 6 vragen per mail en op de ingeleverde strookjes binnen gekomen. Die zullen bij agendapunt 6 en bij punt 7 behandeld worden.
3) Notulen Algemene ledenvergadering 2014.
De wijkagent Sjaak Caspers heeft een uiteenzetting van zijn werkzaamheden gedaan. Ook heeft hij veel tips gegeven over veiligheid.
Op verzoek hier nogmaals de website van het ācentrum voor criminaliteitspreventie en veiligheidā. Dit is een website met veel wetenswaardigheden en ook adviezen over gecertificeerde bedrijven voor het aanbrengen van beveiliging en inbraakwerende middelen voor de woning. www.hetccv.nl
Hieronder nogmaals de regels over het rijden van autoās in de Karpers
Het gebied van de Karpers is bestempeld als woonerf. Dit houdt in dat al het verkeer er stapvoets dient te rijden, dus niet harder dan 15km/uur!! Het blijft belangrijk om mensen consequent aan te spreken op hun gedrag! In de Forellen mag 30km/uur gereden worden.
Er wordt wel opgemerkte dat er minder dubbel geparkeerd wordt, wat een positieve ontwikkeling is.
4) Toelichting door de Rinus Brouwer over de oprichting van de Wijkvereniging Merenwijk en de actuele zaken die spelen.
Begin 2015 is er een bijeenkomst in de Regenboogkerk geweest op initiatief van de gemeente. Hier werd gekeken of er behoefte is voor het oprichten van een wijkvereniging, een wens die namelijk erg leefde bij de gemeente Leiden.
Er was een grote opkomst die alle verwachtingen overtrof.
Daar bleek wel dat er enthousiasme was voor het bestaan van een wijkvereniging.
Er is eerst een aantal vergaderingen geweest in vier kwadranten van de Merenwijk. Uit deze kwadranten is een vaste kern ontstaan van mensen die in het bestuur zijn gaan zitten.
Naast het overkoepelende bestuur zijn de vier kwadranten in stand gebleven voor meer lokale zaken per kwadrant. De zaken die de hele Merenwijk aangaan zijn kwadrant overstijgend en worden door het bestuur van de vereniging behartigd.
Op 25 januari 2016 is de Wijkvereniging Merenwijk officieel opgericht. Er zijn nu 6 bestuursleden met ieder een eigen aandachtsgebied.
Er kwamen als snel uitnodigingen van de gemeente om mee te denken over verschillende zaken, als het aanleggen van twee rotondes op de invalswegen vanaf de Willem de Zwijgerlaan op onze rondweg in de Merenwijk en hoe de toekomst van de Kopermolen er uit zou moeten gaan zien( oa. wat doen we aan de leegstand van de winkels?).
Er zijn verschillende werkgroepen.
⢠Verkeer; veel contact met gemeente en bewoners. Er wordt advies gegeven vanuit de vereniging op gebied van veiligheid, groen en doorstroming. Ook is de vereniging betrokken bij de aanleg van de twee rotondes, de aanlag van de Leidse Ring en de voorrang op de Broekweg. en van de Broekweg op het verkeer op de Veluwemeerlaan. Er wordt dus gekeken naar acute problemen, die gevaar opleveren en zaken die op de lange termijn spelen. Elke maand wordt er vergaderd door een negental personen.
⢠Kopermolen; contact met winkeliersvereniging. Er is een klein potje geld om de boel op te fleuren. De eigenaar, v.d. Vorm Vastgoed, wil een grote renovatie uitvoeren, maar heeft nog geen vast plan.
⢠Groen; ongeveer 20 vrijwilligers die zich hier mee bezig houden en veel plannen hebben. ⢠Communicatie; deze groep is in oprichting, maar er is al wel een website waar je je ook kan aanmelden als lid.
⢠Welzijn en participatie; deze groep is ook in oprichting. Een aandachtspunt was b.v. de dreigende opheffing van de bibliotheek. Wat kan er meer mee gedaan worden, zodat er meer bestaansrecht gecreëerd wordt.
⢠Visie lange termijn Merenwijk: deze groep moet nog worden ingesteld.
⢠Buurtschouw door de gemeente; de bedoeling is dat medewerkers van de gemeente twee uur door elke buurt gaan lopen om te kijken waar actie op ondernomen moet worden. Hier zijn nog geen data voor vastgelegd. Hierbij dan ook meteen het verzoek om problemen e.d. door te geven.
Er zijn al veel aanmeldingen om lid te worden. Dit is vooralsnog gratis. De website is: www.wv-merenwijk.nl
Er komen een aantal vragen vanuit de zaal;
1) Hoe verhoudt zich de schouw van de gemeente tot de acties vanuit onze vereniging. We zijn al wat verder bij de gemeente. Gaan we dan tijd verliezen als we mee moeten met de āgrote stroomā. Het bestuur zal bij de gemeente blijven aandringen op actie voor zaken die urgent zijn in de Forellen en de Karpers. Wel kan het betekenen dat door de schouw in de hele Merenwijk er prioriteiten kunnen verschuiven in ons nadeel.
2) Wat is de actuele stand van de straten. Er zijn onderhoudsploegen in de Karpers geweest. De contactpersoon de heer Van Velzen doet niets buiten de vereniging om. De schouw zal over ongeveer 6 weken plaats vinden.m een aantal zaken zal terecht komen in een Meerjarenplan Groot Onderhoud.
5) Financiƫn.
Eveline doet een uiteenzetting en heeft helaas moeten constateren dat de balans te laat op orde was om te kunnen worden gecontroleerd door de kascontrole voor deze vergadering. Inmiddels is dat wel gebeurd en de nieuwe balans is toegevoegd aan dit verslag.
Eveline doet een mondelinge uitleg over hoe de vereniging er financieel voor staat.
Daar zich nu 194 betalende leden hebben aangemeld, zit er nu voldoende geld in de kas om voorlopig door te kunnen gaan.
Het is een hele uitdaging geweest om duidelijk te krijgen wie er nog lid wilde blijven en daarmee ook bereid was om de ā¬10 te betalen en om vervolgens dit geld te innen. Er is gedurende dit proces ook het een en ander mis gegaan. Daarmee hebben 37 mensen dubbel betaald. Dit is natuurlijk heel vervelend en zeker niet de bedoeling. We moeten kijken hoe we dit in de toekomst kunnen voorkomen.
Er wordt besloten om over te gaan tot elektronisch betalen.
Er is nog een vraag of de verzekering door moet gaan. Het is echter niet verstandig om deze te stoppen omdat we ook gebruik maken van bv. de aula van de Tweemaster en de verzekering geldt ook voor eventuele aansprakelijkheid mocht er iets gebeuren tijdens onze ledenvergadering. Eveline neemt de begroting voor de komende twee jaar door en er worden geen grote wijzigingen verwacht in de uitgaven van de vereniging.
Omdat er een batig saldo is wordt besloten voor 2016 en 2017 geen contributie te innen.
Tenslotte stelt Eveline haar functie als penningmeester beschikbaar. We zoeken dus een nieuwe penningmeester!! Wie wil?! Aanmelden bij de secretaris of de voorzitter.
John van Kasteren is bereid de kascontrole te blijven uitvoeren, met dank.
6) Stand van zaken woonomgeving.
Allereerst het verzoek om zaken te melden!! U kunt hiervoor terecht bij Louis of stuur een mail!! Er komt binnenkort een schouw waar Rinus en Louis bij zijn betrokken. Hierbij wordt gekeken naar bomen, parkeerplaatsen, lantaarnpalen boomkransen, enz.
Binnengekomen vragen:
1) Paden achter de huizen, vallen die onder verantwoording van de gemeente? Nee, deze zijn gezamenlijk eigendom van de bewoners en onderhoud is dus, samen met andere eigenaren van het pad, je eigen verantwoording. Iedere eigenaar is voor 50% eigenaar van het pad dat direct grenst aan het eigendomsperceel.
2) De bestrating van de Edelkarper is slecht. Wordt meegenomen in de schouw, ook de hoog liggende putdeksels.
3) Aan de Sterzegge stond een grote boom. Deze wilde bewoners laten snoeien, maar dit mocht niet. Nu is deze boom omgewaaid. De vraag van een bewoner van de Edelkarper is nu, of er een nieuwe boom terug geplant kan komen. De voorzitter geeft deze bewoner ter plekke aan contact op te nemen met de heer Guffens van de Spiegelkarper.
7) Onderhoud woningen, waaronder dakramen en plaatsen zonnepanelen.
1) Zonnepanelen, kunnen we hier iets gezamenlijks mee doen?
Het bestuur wil hier wel in bemiddelen, maar er moeten zelf voldoende enthousiaste mensen opstaan die hier mee aan de slag willen gaan. Het bestuur gaat dit niet zelf doen. Er zijn een paar zaken die belangrijk zijn.
a) Schoonmaak van de panelen; hier zijn verschillende oplossingen voor. Er zijn glazenwassers die bereid zijn om dit te doen, maar ook soms het bedrijf dat de panelen installeert.
b) Doordat een deel van de huizen dicht bij het spoor staat, kan er spoorslijpsel op de panelen komen. Dit moet de leverancier weten
c) De kanten moeten afgewerkt worden, zodat de kraaien hier niet onder kunnen.
2) Dakramen.
Er is belangstelling om de oude dakramen van Blefa te vervangen. Ze zijn inmiddels bijna 30 jaar oud en bij veel mensen toe aan vervanging. Blefa bestaat niet meer. Door verschillende bewoners, inclusief bestuursleden, is aangegeven dat ze erg goede ervaringen hebben met de firma Verhoef uit Leiderdorp, die specialist is in Velux dakramen.
Ze zijn inmiddels ook zeer bekend met onze daken en dat is een groot voordeel. Door AndrƩ Mom zijn er nu afspraken gemaakt voor korting. Je moet dan melden, dat je gebruik wilt maken van de Karpers/Forellen aanbieding.
De korting is 7% op de vensters en voor raamdecoraties en zonweringsprodukten kan deze korting oplopen tot 20%.
Op de site van de vereniging staat de offerte die Verhoef aan AndrƩ heeft verstuurd. Een paar zaken om in gedachten te houden:
a) Er zijn onderhoudsarme ramen met een kunststof kozijn. Wel wat duurder maar geen verfbeurten meer nodig.
b) Er zijn 2 soorten dakramen, tuimel en uitzet. M.n. de laatste is handig als je niet al te lang bent, omdat je het raam vanaf de onderkant kan bedienen. Ook kan je ze nog ātuimelenā om aan de buitenkant schoon te maken.
c) Er is ook buitenzonwering in verschillende vormen bij te bestellen.
d) Een insectenhor is ook een erg handige accessoire.
Alles is terug te vinden op de site: Verhoefdakramen.nl
3) Kauwen.
Er is al veel overlast ontstaan door de kauwen in onze wijk. Ze nestelen graag onder de pannen en vinden steentje erg interessant. Dit zorgt ervoor dat er al veel schade aan autoās is ontstaan. M.n. ronde stenen zijn favoriet. Een tip is dan ook om deze zoveel mogelijk weg te halen en gaas op de platte daken te leggen, waar kiezels op liggen. Verder staan er tips op de site. Graag aandacht hiervoor!
4) Onderhoud gevel.
Gevels worden op sommige plekken zwart. De steen is erg poreus. Er schijnen wel chemische middelen te zijn, maar wat dat doet met de steen en hoe lang je daar profijt van hebt is maar de vraag.
Ook zou er eventueel na een chemische behandeling gecoat kunnen worden. Er zijn hier verder vanuit het bestuur geen ervaringen mee en we kunnen dan ook niet een advies hiervoor geven.
Bij sommige mensen ontstaat er vocht tussen de dubbele beglazing van de schuifpui. Hier is niet veel anders aan te doen dan te vervangen. De wieltjes zijn ook nog steeds te vervangen als de schuifpui stroef loopt. Het gaas in het rooster is niet te vervangen.
Roosters in de ramen zijn open te maken en het gaas kan dan vervangen worden door Alu gaas. De roosters zijn weer gangbaar te maken met veel WD40. De roosters kunnen ook nagemaakt worden door Zirkzee aan de Flevoweg. Tenslotte is het mogelijk om het hele raam, inclusief rooster te laten vervangen. AndrƩ heeft dit onlangs laten doen en is hier zeer tevreden over.
5) Wateroverlast.
Bij verschillende bewoners is er water komen te staan in de kruipruimtes.
Daarvoor zijn verschillende oorzaken te bedenken. Dit kan door het verstopt raken van de hemelwaterafvoer (en daardoor soms), het afscheuren van de afvoerbuizen en door de hoge grondwaterstand.
Ook door het verzakken van de grond rondom de huizen, kunnen buizen afbreken. Het is dus zaak om te voorkomen dat afvoerbuizen verstopt raken met bladeren e.d. vanuit de goten. Dit neemt al een oorzaak weg.
Ook vanaf de dakterrassen kunnen afvoeren verstopt raken omdat er veel zand e.d. onder de stenen terecht komen en dit in de afvoerbuizen terecht komen. Het is dus zaak om regelmatig onder deze stenen het zand weg te halen.
Mocht u meer vragen hierover hebben, kunt u bellen met Hans Nijhuis, Blauwkarper.
6) Balkondeuren.
Hans Nijhuis heeft ook de gegevens van een leverancier van balkondeuren waar een bewoner goede ervaringen mee heeft.
7) Zit er isolatie in de spouwmuren en onder de vloer?
Wel isolatie in de buitenmuren, maar niet in de spouwmuren. Onder de vloer is ook isolatie aangebracht, maar inmiddels is er wel weer meer mogelijk om de vloer nog beter te isoleren.
8) Rondvraag.
Er zijn geen vragen meer, alleen een mededeling. De secretaris stelt haar functie beschikbaar omdat ze binnen nu en 2 jaar gaat verhuizen. De liefhebbers kunnen contact met haar opnemen.
9) Sluiting.
Louis dankt iedereen hartelijk voor de aanwezigheid en nodigt iedereen uit voor een drankje.
Bij deze nogmaals het dringende verzoek om jullie emailadres door te geven. We willen in de toekomst echt gaan proberen om van het drukwerk af te komen. Dit helpt in het besparen van de kosten en het milieu! Graag daarbij naam, woonadres en emailadres aangeven. Van 80 leden missen we nog het emailadres! Ook als je (email) adres veranderd is, dit graag doorgeven.